SAMSUNG CSC

Директор Џендер центра Владе Републике Српске Мирјана Лукач разговарала је данас у Прњавору са начелником општине др Синишом Гатарићем о сарадњи у наредном периоду и начинима њеног унапређења. “Ми у Џендер центру пратимо све што се ради на локалном нивоу, а Прњавор се истиче испред осталих општина и што се тиче комисије за равноправност полова и што се тиче кабинета начелника и броја жена које учествују у раду извршне власти. Пратимо многе области, као што су унапређење положаја жена на селу, породично насиље, политички и јавни живот и мислим да ћемо наћи још доста области у којима ћемо сарађивати у наредном периоду”, рекла је Лукачева. Она се осврнула и на признање које је начелник Гатарић добио као Џендер особа године у БиХ рекавши да је то признање врло важно, јер је то награда коју је добио као заслугу за дугогодишњи рад и промоцију равноправности полова кроз скупштинска тијела и послове које обавља. “Начелник ове општине прати и датуме који се тичу породичног насиља, 16 дана активизма, што у Прњавору није само пуко обиљежавање датума већ иза тога стоји и урађен велики посао”, рекла је Лукачева. Начелник општине др Синиша Гатарић каже да је на данашњем састанку разговарано о конкретним стварима како унаприједити положај жена, јер је увијек могуће више и боље учинити. Он је најавио да ће, осим скупштинског одбора и невладиних организација које већ постоје, бити одређена и једна особа задужена за праћење родне равноправности. “То ће бити начин да на свим нивоима направимо супервизију са аспекта жена јер оне су те које треба да делегирају проблем који треба ријешити. Права информација и реална слика је предуслов да се у неком послу напредује”, додао је Гатарић.

СРНА, Т.С.