Одјељење за локални економски развој и друштвене дјелатности Општинске управе општине Прњавор обавјештава  родитеље дјеце рођене 2016. године која ће до почетка нове школске године напунити шест година и дјеце рођене 2015. године која до сада нису уписана у школу, да ће се обављати љекарски прегледи дјеце за упис у први разред основне школе током априла и маја текуће године.

За дјецу са навршених шест година старости љекарски преглед ће се обављати у амбулантама породичне медицине (у Прњавору и теренским амбулантама), код љекара, код кога је породица регистрована. Преглед дјеце која немају навршених шест година старости обављаће педијатар код кога је дијете регистровано. Након љекарског прегледа упис дјеце ће се вршити у школама.

За све информације у вези уписа дјеце у први разред, можете контактирати путем телефона матичну школу у коју ће дијете бити уписано, као и педијатријску амбуланту или тим породичне медицине код кога је дијете регистровано.