Манифестација под називом „Конференција беба“ биће одржана и ове године у Прњавору, и то у недјељу 10. јула са почетком у 18.00 часова у градском парку код Дома културе. У забавном програму учествоваће најмлађи глумци Драмске сцене СКПД „Просвјета“, ученици Школе за основно музичко образовање Прњавор, као и Тоде Николетић, српски писац и стваралац за најмлађе.

Ове године у такмичарском дијелу биће одржане три дисциплине и то такмичење тата у пресвлачењу пелена, такмичење беба у пузању и такмичење беба у испијању сокића. За учешће у такмичењу тата у пресвлачењу пелена потребно је обезбиједити дјечија колица, а за учешће у такмичењу беба у испијању сокића флашицу за бебу. Побједницима такмичења биће уручени и поклони, које су обезбједили пријатељи „Конференције беба“, компанија „Лебурић комерц“, бутик за дјецу „Коко“ и беби шоп власнице Милене Савић, док ће бесплатну воду за присутне обезбиједити фирма „D&R commerc“.

Поклоне од начелника општине Прњавор др Синише Гатариће добиће најмлађа, најстарија и беба са највише браће и сестара, а све регистроване бебе добиће и поклоне од Министарства породице, омладине и спорта РС. На почетку манифестације родитељи ће моћи регистровати бебе рођене у периоду од 6. јула 2015. године до 10. јула 2016. године. Приликом регистрације потребно је дати на увид родни лист или неки други доказ о старости дјетета. Осму „Конференцију беба“ организује Општина управа општине Прњавор у сарадњи са Министарством породице, омладине и спорта Републике Српске.