МИЛАН МИТРОВИЋ И ЛУЦИА КИМАНИ ПОБЈЕДНИЦИ 22. МЕЂУНАРОДНЕ УЛИЧНЕ ТРКЕ

Репрезентативац Београдског тркачког клуба, Милан Митровић и атлетичарка Бањалучког атлетског клуба, Луциа Кимани, побједници су 22. Међународне уличне трке у Прњавору “Прњавор 2021”.

„Ово је већ пета година како учествујем у овој манифестацији. Припреме су биле веома напорне, али се на крају сав труд исплатио, што је показао и мој данашњи резултат“ казала је Луциа, која је кроз циљ прошла са резултатом од 18:57 минута на 5000 метара.

Милан Митровић, атлетичар из Србије, ове године је први пут учествовао у Међународној уличној трци у Прњавору, са резултатом од 15:21 минута. „Прије свега желио бих да се захвалим организаторима ове манифестације и да упутим честитке свим учесницима са којима сам водио борбу до краја. Веома сам задовољан и сретан због оствареног резултата“.

Друго и треће мјесто у утрци на 5000 метара у женској категорији освојиле су Сара Тешић и Јелена Косић, док су у мушкој категорији иста заузели Милош Крстић и Никола Пејчић.

Међународну уличну трку у Прњавору, која другу годину има статус пет златних звјездица потврђених од стране Европске атлетске асоцијације, подржало је и Министарство породице, омладине и спорта у Влади Републике Српске.

“Ово је једна од ријетких трка у БиХ које имају ранг од пет златних звјездица и локална власт ће наставити да улаже у организацију како би се одржао овај стандард. У Прњавору је данас била одлична атмосфера и промоција атлетике на врхунском нивоу са врхунским атлетичарима. Трка додатно добија на значају јер има и хуманитарни карактер”, изјавио је Дарко Томаш, начелник општине Прњавор.

Предсједник Атлетског клуба „Прњавор“ и домаћин Жељко Петровић каже да је довољно видјети списак учесника да се изведе закључак какав је квалитет имала трка и колика је била масовност.

Сва средства прикупљена од хуманиране акције намијењена су за помоћ Удружењу родитеља дјеце са потешкоћама у развоју „Невен“ из Прњавора.

Честитамо свим учесницима, побједницима и организатору 22. Међународне уличне трке “Прњавор 2021” и видимо се и до године.

АКТИВНОСТИ ПОВОДОМ ОБИЉЕЖАВАЊА ДАНА РЕПУБЛИКЕ

У поводу обиљежавања 9. јануара, Дана Републике сутра ће у храму на Вучијаку бити служена света литургија и парастос погинулим борцима Војске Републике Српске.

Активности ће даље бити настављене, полагањем вијенаца на спомен обиљежје на Вучијаку, на спомен комплекс у Шибовској и код споменика јунацима града у Прњавору.

Поводом Дана Републике, Радио телевизија Републике Српске (РТРС) сутра ће премијерно у 20.10 часова приказати документарни филм „Коридор 92“, који се бави хронологијом једне од најзначајнијих битки Војске Републике Српске, битком за пробој коридора у Посавини.

ПОЗИВ ПРИВРЕДНИЦИМА НА XI СЈЕДНИЦУ ПРИВРЕДНОГ САВЈЕТА У ПРОШИРЕНОМ САСТАВУ

Начелник општине Прњавор позива све привреднике са подручја општине Прњавор на XI сједницу Привредног савјета у проширеном саставу, која ће бити одржана 04. јуна, са почетком у 11.00 часова, у просторијама прњаворског Центра за културу.

Тема састанка биће анализа посљедица пандемије вируса “COVID-19” на пословне субјекте општине Прњавор, те мјере подршке локалној привреди.

ТОМАШ ГОСТ У ЕМИСИЈИ “СРПСКА ДАНАС”

Командант Општинског штаба за ванредне ситуације и начелник општине, Дарко Томаш биће гост у емисији “Српска данас”, данас од 17:00 часова.

У програму Радио Телевизије Републике Српске, Томаш ће говори о тренутној ситуацији на подручју општине Прњавор, у вези са пандемијом вируса корона.

ТОМАШ ВЕЧЕРАС ГОСТ ЦЕНТРАЛНИХ ВИЈЕСТИ АТВ

Командант Општинског штаба за ванредне ситуације и начелник општине, Дарко Томаш биће гост Централних вијести АТВ, вечерас од 19:00 часова.

У програму Алтернативне телевизије, Томаш ће говори о тренутној ситуацији на подручју општине Прњавор у вези са пандемијом вируса корона.

ДАНАС СЈЕДНИЦА ШТАБА, КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ У 11:30 ЧАСОВА

Сједница Општинског штаба за ванредне ситуације биће одржана данас (четвртак) у 10.00 часова.

Обраћање команданта Штаба и начелника општине, Дарка Томаша можете пратити од 11:30 часова уживо на фејсбук страници Општинске управе општине Прњавор.

ДАНАС СЈЕДНИЦА ШТАБА, КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ У 11:30 ЧАСОВА

Сједница Општинског штаба за ванредне ситуације биће одржана данас (уторак) у 10.00 часова.

ТОМАШ СУТРА У ПРОГРАМУ РТРС-A

Командант Општинског штаба за ванредне ситуације и начелник општине, Дарко Томаш гостоваће сутра у програму РТРС-а од 9.00 часова, гдје ће говорити о пресјеку стања у вези са вирусом корона на подручју општине Прњавор.

У ТОКУ СЈЕДНИЦА ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ, КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ НАКОН СЈЕДНИЦЕ

У току је сједница Општинског штаба за ванредне ситуације на којој се разматра тренутна епидемиолошка ситуација на подручју општине Прњавор.

Обраћање команданта Штаба, Дарка Томаша након сједнице, можете пратити након сједнице уживо на фејсбук страници Општинске управе општине Прњавор.