Министарство правде Републике Српске огласило је јавни позив за одржавање јавне расправе о Нацрту Закона о заштити лица која пријављују корупцију. Јавна расправа ће бити одржана према сљедећем распореду: у Бањој Луци, дана 27. марта 2017. године на Факултету политичких наука, Универзитет у Бањој Луци, Булевар војводе Петра Бојовића број 1А са почетком у 11.00 часова, у Требињу, дана 29. марта 2017. године у Скупштини града Требиње, улица Вука Караџића број 2 са почетком у 11.00 часова, у Источном Сарајеву, дана 30. марта 2017. године, у Скупштини Града Источно Сарајево, улица Стефана Немање број 14 са почетком у 11.00 часова и у Бијељини, дана 31. марта 2017. године у Скупштини Града Бијељина, Трг Краља Петра I Карађорђевића број 1 са почетком у 11.00 часова. Министарство правде позива предсједнике судова и судије парничног одјељења, републичке органе управе и управне организације, јединице локалне самоуправе, научне и стручне институције, организације цивилног друштва и невладин сектор, медије, те физичка и правна лица, да учествују у јавној расправи и својим писменим и усменим приједлозима и сугестијама дају допринос за утврђивање коначног текста Приједлога Закона о заштити лица која пријављују корупцију. Увид у текст Нацрта Закона о заштити лица која пријављују корупцију можете извршити на интернет страници Народне Скупштине Републике Српске www.narodnaskupstinars.net и интернет страници Министарства правде Републике Српске.