Одјељење за просторно уређење Општинске управе општине Прњавор обавјештава јавност општине Прњавор да је у току израдa измјене дијела Регулационог плана „Исток 2, исток 3 и југ 1“ (измјена 4).

Обухват измјене Регулационог плана почиње на укрштању улица краља Петра I и проте Мирослава Обрадовића, наставља јужно улицом проте Мирослава Обрадовића до укрштања са улицом Прњаворске лаке пјешадијске бригаде, затим наставља улицом Прњаворске лаке пјешадијске бригаде до укрштања са улицом Мотајичког батаљона, затим наставља јужно улицом Мотајичког батаљона до укрштања са магистралним путем М-16.1 Клашнице – Дервента, обухват се наставља јужном страном магистралног пута и иде у правцу Дервенте до укрштања са улицом на к.ч.бр. 961/4 к.о. Прњавор, обухват ломи у правцу сјевера и иде кроз парцелу к.ч. 961/14 к.о. Прњавор и десном страном улице до укрштања са улицом краља Петра I и наставља западно поменутом улицом до укрштања са улицом проте Мирослава Обрадовића, одакле је обухват и почео.

Молимо сва заинтересована лица која су власници непокретности у обухвату Регулационог плана, да у складу са чланом 42. Закона о уређењу простора и грађењу (Сл. гласник РС 40/13, 106/15, 03/16 и 84/19) у Одјељење за просторно уређење Општинске управе, општине Прњавор, доставе своје приједлоге и сугестије за одређена планска рјешења на земљишту или објектима у њиховом власништву.

Под неопходним информацијама и подацима подразумијева се опис потреба, могућности, циљева или праваца развоја и слично.

Крајњи рок за доставу неопходних информација и података је 15 дана од дана објављивања овог Обавјештења.

За све информације грађани се могу обратити у просторије Општинске управе општине Прњавор у Одјељењу за просторно уређење, улица Карађорђева број 2, приземље, канцеларија број 7, сваким радним даном од 07.00 до 15.00 часова, или на бројеве телефона 051/663-162 и 051/660 – 905.