На основу члана 59. Закона о локалној самоуправи („Службени гласник Републике Српске“, број 97/16, 36/19 и 61/21), Начелник општине објављује

Ј А В Н И    П О З И В

за достављање пријава добровољних даваоца крви са пребивалиштем на подручју општине Прњавор у сврху ослобађања од плаћања комуналне таксе за паркирање у градском подручју општине Прњавор

Позивају се добровољни даваоци крви са пребивалиштем на територији општине Прњавор да се пријаве на јавни позив у сврху ослобађања од плаћања комуналне таксе за паркирање у градском подручју општине Прњавор.

Добровољни даваоци крви који имају намјеру конкурисати за ослобађање од плаћања комуналне таксе за паркирање требају испуњавати следеће услове:

• да су држављани РС/БиХ;
  • да имају пребивалиште на подручју општине Прњавор;
  • да имају у власништву регистровано путничко моторно возило;
  • да су крв дали минимално 20 пута.

Пријаве за ослобађање од плаћања комуналне таксе за паркирање подносе се у шалтер сали општине Прњавор и достављају Одјељењу за стамбено-комуналне послове и инвестиције.

Пријава треба да садржи:

• увјерење о држављанству;
  • потврду о пребивалишту;
  • увјерење о броју давања крви издано од стране Општинске организације Црвеног крста Прњавор;
  • овјерену копију саобраћајне дозволе за возило у власништву подносиоца пријаве;
  • овјерену копију личне карте подносиоца пријаве.

Добровољни даваоци крви који испуњавају наведене услове и пријаве се на Јавни позив биће ослобођени плаћања комуналне таксе за паркирање у градском подручју општине Прњавор на период од годину дана од дана издавања повлаштене паркинг картице.

Јавни позив за ослобађање од плаћања комуналне таксе за паркирање објављен је 12.01.2023. године и траје до 10.02.2023. године. Накнадно предате и непотпуне пријаве неће бити узете у разматрање.

Све информације заинтересовани могу добити на телефон број: 051/663-740, локал 117.