Obavještavamo sve zainteresovane da je objavljen Javni poziv za dodjelu bespovratni sredstava i tehničke pomoći malim i srednjim preduzećima u svrhu dekarbonizacije, koji sprovodi UNDP, a finansira Vlada Japana. 

Rok za podnošenje prijave je 03. jun 2022. godine di 17.00 časova.

Cilj projekta je sprovođenje niza aktivnosti kao pružanje podrške MSP-ovima u tranziciji ka niskokarbonskom razvoju, kroz iskorišćavanje potencijala energetske efikasnosti i tehnologija obnovljivih izvora energije, a krajnji cilj ublažavanje ili uklanjanje opasnosti, negativnog uticaja i zavisnosti od fosilnih goriva i njihovo buduće poslovanje i razvoj.

Ukupan budžet Poziva iznosi 1.000.000 američkih dolara.

Prihvatljivi podnosioci prijava su MSP iz tri industrije s visokim emisijama ugljenika (energetika, metalna i cementna industrija) ili preduzeća direktno povezana sa ovim industrijama, koja su registrovana u BiH najkasnije dvije godine prije objave ovog Javnog poziva, a koja imaju do 250 zaposlenih.

Smjernice za podnosioce prijava, a detaljne informacije dostupne su OVDJE.

Molimo aplikante iz Republike Srpske da na mejl [email protected] potvrde prijavu prijedloga projekta u okviru ovog poziva.