Обавјештавамо све заинтересоване привредне субјекте да је отворен Јавни позив УНДП-а (Развојни програм Уједињених нација), у сарадњи са Министарством за људска права и избјеглице БиХ и швајцарском Агенцијом за развој, за подношење приједлога пројеката за додјелу бесповратних средстава у сврху преноса знања и вјештина дијаспоре у оквиру пројекта “Дијаспора за развој”.

Овим позивом ће се пружити подршка пројектима који имају за циљ да кроз пословне везе са дијаспором допринесу увођењу нових технологија, унапређењу конкурентности, расту тржишта, пословној експанзији, повећању инвестиција у БиХ, те стварању нових радних мјеста.

Право на пријаву имају законски регистроване организације/предузећа у БиХ које могу бити комерцијалне и/или профитне, непрофитне/НВО, приватне и јавне образовне институције, регионалне или градске развојне агенције, привредне коморе, технолошки паркови итд. Директни корисници у оквиру овог јавног позива су искључиво приватни привредни субјекти који послују у БиХ, у оквиру једног од сљедећих сектора: прерађивачка индустрија (обрада дрвета, обрада метала, обрада текстила, обуће и коже, обрада пластике, прехрамбена производња и др.), пољопривреда, информационе технологије и туризам. Пријаве предузећа која послују у оквиру осталих дјелатности које производе додатну вриједност, а нису дио поменутих сектора ће се узети у разматрање уколико задовољавају остале очекиване циљеве овог позива.

Укупно расположива бесповратна средства по овом Јавном позиву износе 470.000 америчких долара. Максимални износ финансијске подршке по кориснику је 20.000 америчких долара, а минимални 5.000 америчких долара. Од подносиоца пријаве/корисника се очекује суфинансирање у вриједности од најмање 20% од траженог износа финансијске подршке.

Овај Јавни позив остаје отворен до утрошка расположивих средстава, са крајњим роком за процјену 30.04.2019. године. Више информација можете прочитати овдје.