Комисија за избор корисника бањско-климатске рехабилитације расписује Јавни позив за подношење захтјева ради упућивања 18 ратних војних инвалида и чланова породица погинулих бораца Одбрамбено-отаџбинског рата Републике Српске, општине Прњавор, у бањско-климатске здравствене установе.

На Јавни позив имају право да се пријаве ратни војни инвалиди од I-X категорије инвалидитета и чланови породица погинулих бораца, а којима је бањска рехабилитација неопходна за наставак лијечења и опоравка.

Уз писмени захтјев потребно је приложити следеће доказе:

• Рјешење надлежног органа о статусу и припадајућим правима РВИ или члана породице погинулог борца, уз услов да је активни корисник,
  • Рјешење надлежног органа о категоризацији борца,
  • Налаз и препоруку надлежне здравствене установе о неопходности бањске рехабилитације не старије од 6. мјесеци од датума подношења захтјева за коришћење бањске рехабилитације.

Право на бањску рехабилитацију у 2020. години немају лица која су то право користили по Пројекту бањске рехабилитације министарства у протекле три године, као и РВИ – ампутирци и параплегичари, који су бањску рехабилитацију користили путем Фонда здравственог осигурања Републике Српске у истом периоду, у складу са правилником фонда.

Рок за подношење писменог захтјева је 15 дана од дана објављивања на огласним плочама Општинске управе општине Прњавор, тј. закључно са 27.03.2020. године. Јавни позив ће бити  објављен и у средствима јавног информисања (Телевизија К3, Радио Прњавор).

Захтјеви се достављају у шалтер сали, пријемној канцеларији општине Прњавор, Карађорђева брoj 2.

Непотпуне и неблаговремене захтјеве комисија неће разматрати и као такве ће одбацити.

На основу поднесених захтјева, комисија ће сачинити листу изабраних корисника у складу са овим пројектом и јавним позивом и то одвојено за РВИ и одвојено за породице погинулих бораца. Комисија за избор корисника бањско-климатске рехабилитације ће истаћи листе на огласним плочама Општинске управе општине Прњавор и на исте се може поднијети приговор у року од 7 дана од дана истицања.

Комисија ће коначне листе доставити министарству на сагласност. Након добијања сагласности комисија ће обавијестити кандидате о мјесту и времену, те називу здравствене установе у коју се упућују.

Реализација Пројекта бањске рехабилитације трајаће у периоду од 01.04. 2020. године до  30.09.2020. године и одвијаће се у смјенама сваких 10 дана по утврђеним списковима корисника. Појединачан боравак корисника у бањско-климатским установама трајаће 10 дана.