Одјељење за пољопривреду, водопривреду и шумарствo Општинске управе општине Прњавор обавјештава пољопривредне произвођаче (физичка лица), предузетнике, задруге и предузећа која се баве пољопривредном производњом у секторима: производња млијека, производња меса, узгој житарица и уљарица, узгој воћа, винове лозе, узгој поврћа и производња јаја, да је Пројекат Европске уније EU4AGRI дана 07. децембра 2020. године објавио Јавни позив потенцијалним корисницима бесповратних средстава за подршку инвестицијама у примарну пољопривредну производњу.

Јавни позив је објављен с циљем постизања одрживе пољопривреде, контролисане употребе природних ресурса и увођења добрих пракси, те стварања нових и очувања постојећих радних мјеста.

Укупно расположива средства по овом јавном позиву износе 3,5 милиона КМ. Подносилац пријаве може аплицирати за бесповратна средства у износу од 30.000 КМ до 200.000 КМ (без ПДВ-а). За сваку инвестицију подносилац пријаве мора осигурати властито суфинансирање у износу од минимално 35 % од укупног износа инвестиције, изузев за сектор производње воћа и поврћа гдје властито суфинансирање износи минимално 20 %.

Крајњи рок за подношење пријава је 15. фебруар 2021. године до 15,00 часова.

Све информације у вези јавног позива и процеса подношења пријава, као и потребни документи за пријаву на овај јавни позив могу се пронаћи на web страници пројекта EU4AGRI https://eu4agri.ba/.

За све додатне информације пољопривредни произвођачи могу се обратити у канцеларије одјељења или путем контакт телефона 051/660-860.