На основу члана 142. став (7) Закона о уређењу простора и грађењу („Службени гласник Републике Српске”, број 40/13, 106/15, 3/16 и 84/19) и члана 7. став (3) Правилника о вршењу техничког прегледа објекта и осматрању тла и објеката у току њихове употребе („Службени гласник Републике Српске”, број 100/13), Одјељење за просторно уређење Општинске управе општине Прњавор, објављује:

Ј А В Н И   К О Н К У Р С

за подношење пријава за учешће у раду Комисија за технички преглед објеката

изграђених на подручју општине Прњавор

I

Позивају се заинтересована физичка и правна лица да поднесу пријаве за учешће у раду Комисија за технички преглед објеката изграђених на подручју општине Прњавор и то из сљедећих области и струка:

– архитектуре,

– грађевинарства,

– електротехнике,

– машинства и

– саобраћаја.

II

На јавни конкурс могу се пријавити правна и физичка лица одговарајуће струке са једном од лиценци издатих од стране Министарства за просторно уређење, грађевинарство и екологију Републике Српске, и то: лиценцом за ревизију техничке документације, лиценцом за израду техничке документације и лиценцом за извођење радова који су предмет техничког прегледа.

III

Технички преглед обавља стручна комисија или правно лице коју рјешењем именује орган који је издао грађевинску дозволу, у року од 3 (три) дана од дана подношења комплетног захтјева за издавање употребне дозволе. Стручна комисија се састоји од најмање три члана, а број чланова и њихов састав зависи од врсте и сложености објекта и врсте радова који су предмет техничког прегледа. Чланови стручне комисије у сваком појединачном предмету именују се са листе правних и физичких лица која ће бити објављена по закључењу овог јавног конкурса.

IV

Уз пријаву на јавни конкурс неопходно је навести тачну адресу и општину становања/сједишта, број телефона, назив пословне банке и број трансакцијског рачуна.

1. Физичка лица су уз пријаву дужна доставити сљедећу документацију:

а) овјерену фотокопију дипломе о стеченом високом образовању,

б) овјерену фотокопију увјерења о положеном стручном испиту,

в) овјерену фотокопију одговарајуће лиценце из тачке II јавног конкурса,

г) овјерену фотокопију личне карте и

д) потписану изјаву којом подносилац изјављује да ће благовремено писменим путем обавијестити Одјељење за просторно уређење Општинске управе општине Прњавор о свом изузећу у случају када буде именовано, а налази се у најближем сродству са инвеститором објекта који је предмет техничког прегледа, да је учествовало у грађењу објекта, у вршењу стручног надзора, да је запослено код органа за издавање грађевинске дозволе и да је као стручно лице запослено код извођача радова, а није учествовало у изградњи објекта.

1. Правна лица су уз пријаву дужна доставити сљедећу документацију:

а)  овјерену фотокопију извода из судског регистра,

б) овјерену фотокопију лиценце из тачке II јавног конкурса,

в) списак стално запослених физичких лица у правном лицу која могу бити ангажована за вршење послова техничког прегледа, потписан и овјерен од стране овлашћеног лица у правном лицу и овјерену копију документације наведену у тачки 1. за та физичка лица,

г) изјаву, потписану и овјерену од стране овлашћеног лица у правном лицу да ће благовремено обавијестити Одјељење за просторно уређење Општинске управе општине Прњавор, да против правног лица није изречена заштитна мјера обављања дјелатности, да није стављена ван снаге или умањена лиценца, да није учествовало у грађењу објекта и у вршењу стручног надзора.

V

Пријаве се подносе у року од 30 (тридесет) дана од дана објављивања јавног конкурса у дневним новинама, непосредно у шалтер сали или поштом на адресу:

Општина Прњавор

Општинска управа општине Прњавор

Одјељење за просторно уређење

Карађорђева број 2, 78430 Прњавор

Непотпуне и неблаговремене пријаве неће се разматрати.

Јавни конкурс објавиће се у дневним новинама „ЕуроБлиц“, на интернет страници и огласној табли Општине Прњaвор.

О испуњености услова за рад у Комисији за технички преглед објеката, одлучиће посебна комисија образована од стране Одјељења за просторно уређење.

VI

Након комисијског прегледа и обраде пристиглих пријава, усвојена листа правних и физичких лица која испуњавају услове за обављање техничког прегледа објеката биће објављена у „Службеном гласнику општине Прњавор“, на огласној табли Општинске управе општине Прњавор и интернет страници општине Прњавор, најкасније у року од 30 (тридесет) дана од дана закључења јавног конкурса.

Документација приложена уз пријаву остаје у интерној евиденцији органа и не враћа се подносиоцу.

VII

Листа правних и физичких лица за учешће у раду Комисија за технички преглед објеката важи двије године од дана утврђивања, након чега се поновно проводи јавни конкурс. Кандидати са листе правних и физичких лица који испуњавају услове из овог јавног конкурса дужни су, у периоду у којем буду обављали послове техничког прегледа објеката, овом органу благовремено пријављивати све промјене које се односе на адресу, број телефона и трансакцијског рачуна, као и евентуалну привремену или трајну спријеченост за обављање наведених послова. Чланови Комисије који буду поступали супротно одредбама Закона о уређењу простора и грађењу („Службени гласник Републике Српске“, број 40/13, 106/15, 3/16 и 84/19), одредбама Правилника о вршењу техничког прегледа објекта и осматрању тла и објеката у току њихове употребе („Службени гласник Републике Српске”, број 100/13) и  рјешењу о именовању комисије, губе право да врше технички преглед објеката и биће скинути са листе лица која испуњавају услове.

по овлашћењу начелника

број:01/1-014-228-23/21