Јан Кокаљ члан Атлетског  клуба /АК/ Кладивар из Цеља  и Саима Мурић из АК Нови Пазар побједници су 23. Међународне уличне трке у Прњавору.

Словенац Јан Кокаљ рекао је у изјави новинарима да је задовољан постигнутим резултатом и данашњом побједом. „Сви услови за трку и конкуренција су били одлични,  идеална температура за трчање, један добар тренинг за даља такмичења“ , рекао је Кокаљ.

Петнаестогодишња Саима Мурић из АК Нови Пазар каже да су јој највећа конкуранција биле атлетичарке из Републике Српске и Ф БиХ. „Најважније је да су сви били расположени за трку, атмосфера је била јако лијепа. Много ме обрадовало што је дошло доста људи, посебно дјеце, да нас подржи“ , рекла је Мурићева.

Тренер АК „Прњавор“ Жељко Петровић прецизирао је да је у главној сениорској  трци учествовало више од 60 атлетичара из више земаља регије.

„Фантастичне трке, квалитет такмичара на високом нивоу. Побједници су истрчали невјероватну трку, Јан Кокаљ је први пут  дошао у Прњавор и побиједио,  Саима Мурић која је још увијек јуниорка показала  је да је посебна класа“ , истакао је Петровић.

Он је изразио задовољство масовношћу и квалитетом и свих пратећих трка јуниора и пионира у обје конкуренције, као и школским тркама.

Учесници „Фан ран“ трке су били чланови Фудбалскг клуба „Љубић“ Прњавор и Џудо клуба „Соко М“ Прњавор.

Међународну уличну трку у Прњавору и ове године, као генерални покровитељи, подржали су Општина Прњавор и Министарство породице, омладине и спорта Републике Српске.

Начелник општине Дарко Томаш честитао је АК Прњавор на одличној организацији и подсјетио да је ово једини догађај на подручју локалне заједнице који је задржао континуитет и није се прекидао ни за вријеме пандемије вируса корона.

Министар у Влади Српске Златан Клокић који је присуствовао атлетској манифестацији рекао је да ће ресорно министарство наставити подржавати трку у Прњавору.

„Европска атлетска асоцијација дала  је трци у Прњавору статус од пет звјездица и оцијенила да  нема мањег мјеста, а веће трке у Европи што је још једно признање Атлетском клубу Прњавор за све што су урадили протеклих година“ , рекао је Клокић новинарима.

Међународна улична трка у Прњавору имала је и хуманитарни карактер јер ће приход од продаје стартних бројева бити уручен Дневном центру „Невен“ Прњавор.

Овај спортски догађај чији је генерални спонзор предузеће „Комерц Мали“ из Прњавора, одржава се као дио програма обиљежавања 24. марта, Дана општине Прњавор.

СРНА, Т.С.