У току су пријаве за избор најуређенијег дворишта на подручју општине Прњавор, који организује Општинска управа општине Прњавор, а право на учешће имају сва правна и физичка лица са подручја општине Прњавор. Заинтересовани пријаве могу поднијети у шалтер сали Општинске управе општине Прњавор код службеника за информисање. Пријаве се могу поднијети до 5. маја 2017. године, а ове године биће изабрано најуређеније двориште породичног стамбеног објекта, двориште заједнице етажних власника, двориште школског објекта, те балкон/терасу у стамбеном објекту. Критерији приликом одлучивања о избору најуређенијег дворишта су: вриједност биљног покрова, одржавање и његовање биљака и земљишта, естетски угођај и амбијент и уложени труд и креативност. За најбоље уређена дворишта предвиђене су и новчане награде.