Једно од највећих карате звања, црни појас 8. дан добио је протеклог викенда др Синиша Гатарић, начелник општине Прњавор. Гатарић је од Карате савеза РС добио и повељу за допринос развоју карате спорта. „ Повеља се везује за 20 година Карате савеза РС. Једно вријеме сам био такмичар и репрезентативац, али и предсједник Карате савеза РС. У то вријеме је у Републици Српској одржано и највеће такмичење, када је у питању карате спорт, а то је првенство Европе које је одржано у Бања Луци.“, рекао је Гатарић, наглашавајући да је био и спортиста Републике Српске испред каратиста. У Карате савезу РС истичу да је најбитнија ствар да се карате спорт ујединио на нивоу БиХ, те да су се за уједињење борили протеклих 20 година. „ Сада је отварају максималне могућности за карате спорт и поносан сам што смо успјели урадити овако велику ствар. Овим смо омогућили нашим спортистима из Републике Српске да наступају на Олимпијади 2020. године јер је сада сигурно да ће карате бити олимпијски спорт, бар демонстративни на тој олимпијади“, рекао је Жељко Јанковић, предсједник Карате савеза РС. Свечаној додјели звања присуствовао је и спортски директор Карате савеза РС и БиХ Ранко Радуловић, тренер и носилац црног појаса, 9. дан.