У наставку афирмације и подршке младим и талентованим људима општине Прњавор, начелник општине, Дарко Томаш организовао је данас пријем за Лану Врачевић ученицу другог разреда Музичке школе „Констанин Бабић“, и том приликом јој поклонио музички инструмент – флауту.

„Изузетно сам срећна данас, ово ми много значи, јер од сада могу учествовати на многим престижнијим такмичењима и остваривати свој сан“, истакла је Лана Врачевић, захваливши се начелнику Томашу на свесрдну подршку.

Поред рада, труда и талента, за сваког инструменталисту, инструмент је јако важан, истакла је Ланина професорица флауте Дејана Симић. „Лана је имала препреку да учествује на такмичењима вишег ранга, управо због недостатка адекватног инструмента, међутим, та препрека је данас отклоњена и ово јој  је само један  вјетар у леђа да настави са својим трудом, и да крећемо у нове побједе“, истакла је Симићева.

Директор ЈУ Музичка школа “Константин Бабић”, Ђорђе Ковачевић изразио је задовољство и захвалност начелнику општине за повод данашњег пријема и додао да ће флаута сигурно Лани допринијети у њеном даљем раду и каснијем опредјељењу за професионалца музичког.

„ Нама музичарима без инструмента нема напретка, хвала начелнику Томашу за данашњи гест и надам се да  није посљедњи, јер ћемо у будућности свакако наставити са интензивном сарадњом“, истакао је Ковачевић.

Начелник општине Дарко Томаш упутио је честитке Лани на досадашњим резултатима које је остваривала, истичући да је ово био само један мали вид подршке ка њеном даљем усавршавању и образовању.

„Увјерен сам да ће са квалитетнијим музичким инструментом Лана дати још  боље резултате. Оно што ми настојимо јесте да све младе, талентоване и успјешне ученике, студенте и све оне којима је потребно, да их подржимо, јер се успјех наше локалне заједнице мјери се бројем успјешних младих људи. Захвалност руководству школе који нам укаже на своје потребе, на њима је да остварују резултате, а на нама да им пружимо подршку“ , истакао је начелник Томаш.