У раније објављеној вијести о додијели средстава за изградњу мини сиране, поједини медији су ненамјерном грешком навели, да је Фарма Јокић у склопу пројекта Омладинске банке добила знатно више средстава него што је стваран износ.

Наиме, укупна вриједност инвестиције изградње мини сиране износи преко 100.000 КМ, а дио средстава из пројекта самозапошљавања младих инжињера Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде, ова фарма ће искористити у набавку опреме за сирење.

Средства од 2.000 КМ добијена од Омладинске банке, ова фарма ће искористити за набавку вакумирке за паковање производа.

У сарадњи Омладинске банке, Фондације “Мозаик” и Општине Прњавор, на подручју наше локалне заједнице реализовано је осам пројеката, а њихова укупна вриједност износи 23.400 КМ.

Такође, Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде у претходним годинама додијелило је средства за самозапошљавање за десетак дипломираних инжињера пољопривреде са наше општине.