Гостујући у емисији „Потез“ ТВ К3 начелник општине Прњавор Дарко Томаш је говорио о буџету за 2017. годину, планираним инвестицијама, али и затеченом стању након примопредаје. Он је истакао, да је неопходна нова систематизација и рационализација радних мјеста у Општинској управи и јавним установама, те да ће у наредном периоду бити анализирано свако радно мјесто како би се видјела стварна потреба за истим. Начелник Томаш је нагласио, да је информација коју је добио од надлежног одјељења потврдила да је највећи дио посла везано за реализацију пројекта „Повелич“ урађен за вријеме његовог првог мандата и то средствима гранта Владе Републике Српске. Начелник је најавио и завршетак пројекта „Повелич“, уређење градског језгра, те изградњу два кружна тока и пјешачких стаза.