За ученике Основне школе “Никола Тесла” у Прњавору данас је уприличено дружење са књижевником Урошем Петровићем и интерактивне радионице „Загонетне приче“.

Дружење је организовала Народна библиотека као дио програма обиљежавања 24. марта, Дана општине Прњавор.

Петровић је у изјави појаснио да то није био класичан књижевни сусрет већ радионица за размишљање.

“Данас смо решавали загонетке с циљем да охрабрим децу да мењају свет тако што ће мењати себе, размишљати” , рекао је Петровић.

Директор ОШ “Никола Тесла” Милан Вранић каже да ова образовна установа под стручним надзором наставника и тима за талентовану дјецу подстиче рад и напредак код ученика, открива нове таленте.

“Стално пратимо рад ученика, учествујемо у њиховом развоју. Част нам је што смо данас угостили писца чију лектиру користе наши ученици, радионица је била занимљива, дјеца су уживала” , рекао је Вранић.

Директор Народне библиотеке Душан Марић је истакао да ова установа у последње вријеме има повећан број активности рада са дјецом.

Он је најавио поновни долазак писца Роберта Такарича из Србије почетком априла, традиционалну школу стрипа и рад са предшколском дјецом.

Урош Петровић је аутор 21 књиге и добитник великог броја најпрестижнијих награда за књижевност за младе. По његовом роману „Пети лептир“ снимљен је први дугометражни „3Д“ филм у историји српске кинематографије. Аутор је и више оригиналних стоних друштвених игара од које су три награђене признањем „Добра играчка пријатеља дјеце Србије“ и двије наградом Гран При за играчке са сврхом.

Срна Т.С.