Предсједник Републике Српске Жељка Цвијановић данас је у Прњавору уручила кључеве станова за 14 расељених и избјеглих породица. Вриједност зграде која је изграђена у оквиру Регионалног програма стамбеног збрињавања износи око 613.000 КМ. „Кроз програм који је реализован заједничком сарадњом донатора, Владе Републике Српске, општине Прњавор и институција БиХ показана је способност да се рјешавају  животни  проблеми  грађана“, истакла је Цвијановићева. „У општини Прњавор,  али и свим другим општинама, наставићемо са реализацијом важних пројеката, за одређене угрожене категорије, и све друге значајне пројекте за развој локалних заједница и јачање њихових капацитета“, рекла је предсједник Републике Српске. Цвијановићева напомиње да је циљ да се побољшају начин и услови за живот, те подјестила да се ушло и у руралне заједнице гдје су такође реализовани бројни пројекти. Предсједница истиче да је захвална општини Прњавор, начелнику и његовим сарадницима, који показују способност да дефинишу важне ствари и изборе се за реализацију одређених пројеката. „Гдје имамо добру сарадњу и активизам никада није изостала подршка са републичког нивоа“, рекла је Цвијановићева.

„У општини Прњавор тренутно се завршава изградња осам кућа за повратнике, а почиње и изградња седам нових стамбених индивидуалних објеката“, Појаснио је в.д. директора Републичког секретаријата за расељена лица и миграције Марко Аћић. Аћић је напоменуо и да ће ускоро бити стамбено збринуто око 50 породица у Бањалуци у мјесној заједници Куљане, у Рудом 10 породица, а онда слиједе Приједор, Градишка, Требиње.

„Институција са подручја Републике Срспке која је спроводила овај пројекат је Републички секретаријат за расељена лица и миграције. Овом приликом се захваљујем директору и свим људима који у њему раде“, рекао је начелник општине Прњавор Дарко Томаш. Општина Прњавор је учествовала у пројекту донирајући земљиште, пројектну документацију, комплетну комуналну инфраструктуру, а све у вриједности око 80.000 КМ. „Оно што морам напоменути јесте да ово није једини пројекат који заједно са секретаријатом реализујемо, у току је изградња индивидуалних кућа за избјегла и расељена лица, те санација улице Милана Тепића, за коју смо такође добили 50.000 КМ“, навео је Томаш. Ово је један у низу пројеката и сарадње са републичким институцијама и Владом РС. Општина Прњавор је за последње три и по године имала инвестиције преко 11.5 милиона КМ, а око 7.6 милиона КМ су инвестиције финансиране од стране Владе РС. На овај начин се показује одлична сарадња општинских и републичких власти.

Раде Новковић из Петровца који живи са супругом каже да му много значи рјешавање стамбеног питања јер је до сада морао приватно плаћати станарину  око 200 КМ, што је велики издатак за кућни буџет породица које су у рату остале без крова над главом.

Додјели кључева за 14 станова у Прњавору присуствовали су и министар за економске односе и регионалну сарадњу Републике Српске Златан Клокић, министар за људска права и избјеглице БиХ Милош Лучић, представници општине Прњавор, представници Фонда за повратак БиХ и представници међународних и невладиних организација.