У просторијама Општине Прњавор, у поводу почетка нове школске године, јутрос је за осам ученика ромске националности, организована додјела новчаних средстава за уџбенике и школски прибор.

Захваљујући се руководству општине на урученим средствима, предсједник Удружења Рома општине Прњавор, Ненад Мирковић нагласио је да је ово дугогодишња пракса, јер већ уназад 16 година општина Прњавор финансијски подржава ромске ученике у куповини школског прибора и књига.

„Имамо 15 дјеце у основној школи, од чега седморо која иду у први и други разред имају

бесплатне књиге захваљујући Министарству просвјете и културе Републике Српске, а осморо помаже општина Прњавор. Тренутно немамо ниједно дијете које иде у средњу школу, а једно дијете је на факултету“ , рекао је овом приликом  Мирковић.

Своју захвалност за добијена средства за предстојећу школску годину изразила је и десетогодишња Клаудија Мирковић. Каже да је врлодобар ђак и да се  радује новој школској години.

Задовољство што сва ромска дјеца похађају школу, изразио је и први човјек локалне заједнице, Дарко Томаш

SAMSUNG CSC

“Желим ученицима ромске популације срећу у новој школској години, да буду успјешни и добри ђаци.Они иду прије свега у основну школу, највећи дио њих настави и касније школовање, а има и дјеце која су корисници општинске стипендије. Увјерен сам да је ово популација наших грађана која се ни по чему не разликује од свих других конститутивних народа и као такви имају подршку локалне заједнице“ , рекао је Томаш.

„Ово није једини пројекат који локална заједница реализује са ромском популацијом. Ту смо да их подржимо за све пројекте које осмисле, да покажемо да локална заједница стоји иза њих“ , додао је Томаш.