Rok za prijavu za učešće u akciji „Izbor najuređenijeg dvorišta“ produžen je do 3. jula 2022. godine.

Pravo učešća imaju sva fizička i pravna lica sa područja opštine, a kandidati svoja dvorišta mogu prijaviti putem elektronske pošte [email protected] ili VIBER broja 065/835-826 , na način, da pošalju prijavu koja sadrži ime i prezime fizičkog lica/naziv organizacije koja se prijavljuje, adresu i kontakt telefon, kao i deset odabranih fotografija dvorišta/kruga/balkona/domaćinstva.

Najuređenija dvorišta i ove godine biraće građani putem društvene mreže „Fejsbuk“, a za najbolje uređena dvorišta predviđene su i novčane nagrade.

Takmičenje je organizovano u pet kategorija i to: najuređenije privatno dvorište, najuređenije dvorište zajednice etažnih vlasnika, najuređenije dvorište poslovnih subjekata, organizacija i javnih ustanova i najuređeniji balkon.

Posebna kategorija će biti izbor najuređenijeg domaćinstva na selu, u cilju promocije poljoprivredne proizvodnje i života na selu.