Група од 25 ученика из Звечана која борави у седмодневној посјети општини Прњавор  данас је посјетила ергелу “Вучијак“.

Наставник Немања Милошевић који је у пратњи малишана са Косова и Метохије каже да је ова посјета дјеци привукла велику пажњу јер  у Звечану немају ергеле. Он каже и да су током боравка у Прњавору наишли на лијеп пријем.

“Изузетно нам је лепо, домаћини су нас дочекали на прави начин и труде се да сваки дан нешто ново покажу нашој деци. Деца се међусобно веома добро разумеју  јер су околности у којима одрастају сличне с обзиром на судбине српског народа на Косову и Метохији,  али и на овим просторима”, каже  Милошевић.

Малишани са Косова и Метохије  данас су посјетили и Бању Кулаши.

Осми пројекат Одбора за помоћ Косову и Метохији из Републике Српске “Спојимо ђецу Косова и Метохије и Републике Српске” обухватио је 1.030 гостију са Космета – 900 најбољих ученика, око 80 просвјетних радника и 50 дејце и младих са потешкоћама у развоју у пратњи родитеља из Удружења “Подржи ме” из Косовске Митровице. Они су смјештени у 19 градова и општина Републике Српске.

СРНА/Т.С.