У суботу увече 43 дјецe са Косова и Метохије стигло је у општину Прњавор, гдје их је дочекао начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић и породице код којих ће дјеца бити смјештена. Дјеца са Косова и Метохије у општини Прњавор бораве од 20. до 27. августа у оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“, а под покровитељством начелника општине Прњавор др Синише Гатарића. „Oвим активностима показујемо да је народ од Косова и Метохије до Републике Српске један народ, да јачамо пријатељске односе и да ће ови млади људи увијек имати сјећање на Републику Српску„ , рекао је начелник Гатарић. Негован Дедић, педагог у ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Ораховца захвалио се начелнику Гатарићу на срдачном дочеку дјеце из Ораховца, Велике Хоче и Србице. „Хвала начелнику на срдачном дочеку. Такође хвала и породицама које су нас заиста срдачно прихватили. Имам само ријечи хвале“, рекао је Дедић. У оквиру боравка дјеце са Косова и Метохије у општини Прњавор планиран је и званични пријем код начелника општине, као и одлазак у Бања Луку.