У протекла 24 часа на подручју општине Прњавор регистровано 10 особа заражених вирусом корона, док се под здравственим надзором налази 188 лица.

У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, до 26. априла на снази остају постојеће епидемиолошке мјере. Истим закључком, од данас 19. априла наставља се одвијање васпитно – образовног рада у просторијама средњих школа и високошколских установа у Републици Српској.

Од почетка пандемије, на подручју општине Прњавор регистровано је 1200 особа заражених вирусом корона, док је 85 особа преминуло.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане да буду одговорни и поштују епидемиолошке мјере и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.