Делегације са Прњавором побратимљених општина из Украјине, Пољске и Чешке посјетилe су данас Девети регионални сајам привреде, пољопривреде и туризма.

Предсједник Скупштине општине среза Болеславјец Ришард Кавка  похвалио је сајам због великог присуства излагача са пољопривредних газдинстава као и привредних друштава, за које каже није био свјестан да овђе постоје.

„Ова манифестација је јако занимљива, а Прњавор је  општина која има много понудити“ , каже Кавка.

Секретар градске Скупштине Жедачева Олга Лешковјак подсјетила је да је ова општина још 2011. године са Прњавором потписала споразум о братимљењу, али да до сада нису долазили у ову крајишку општину. Она је изразила захвалност домаћинима на указаном гостопримству.

„Када смо јуче допутовали наишли смо на изузетан дочек, а данас имамо јако занимљив дан испуњеним разним посјетама и дешавањима. У Украјину ћемо по повратку сигурно понијети лијепе утиске“ , рекла је Лешковјак.

Начелник општине Прњавор Дарко Томаш нагласио је да је сајам био добра прилика да Прњавор промовише оно чиме располаже, а да локална власт настоји да привредницима обезбиједи још боље услове за пословање.

Томаш каже да је данас било посебно задовољство слушати госте из побратимских општина који указују на видљив напредак Прњавора у односу на раније године.

„Задовољство је када чујете да су ти људи пуни хвале за све што ми овдје радимо. Све то је још један подстрек да наставимо са даљним активностима јер желимо да ова општина и наредних година иде крупним корацима напријед“ , рекао је Томаш.

Девети регионални сајам привреде, пољопривреде и туризма на којем излаже 90 привредника отворен је још данас до 19.00 часова. Овај скуп одржава се у организацији консултантске куће из Бањалуке “РС консалтинг трејд” и општине Прњавор. Покровитељ сајма је предсједник Владе Републике Српске.