У водоводне цијеви у граду Прњавору данас ће пробно бити пуштена питка вода са Повелича. То би значило да ће вечерас грађани у вишој зони града на чесмама имати повеличку воду. Ово су јуче најавили у Комуналном предузећу Водовод Прњавор. Данас ће питку воду на чесмама, према најавама из Водовода, имати грађани и институције у вишој зони града. Питка вода биће пуштена у сљедеће улице: Владе Винчића, Петра Кочића, Стевана Симића, Милоша Обилића, насеље Долине, Савка Јењића (до скретања), Војводе Бојовића, Светог Саве (до Пекотеке), Милана Наградића, Лазе Лазаревића (до Дома здравља), Београдску, Карађорђеву, Његошеву, Хиландарску, Раде Врањешевић, Крајишку и дио насеља испод Крјишке, односно градског гробља. Према ријечима Драгомира Ђурђевића, директора КП “Водовод” Прњавор, прикључивање питке воде у улице Алексе Шантића и Вељка Миланковића очекује се за десетак дана, док се не уради регулација притиска. У осталим улицама у вишој зони попут Илије Малића и Рајка Малешевића, те насеља Запад, Коњуховци и Маћино Брдо, због реконструкције цјевовода, планирамо да прикључење урадимо најкасније до 10. септембра. Тиме ћемо обезбиједити да цијела виша зона града буде прикључена на овај сyстем – рекао је за ТВ К3 директор “Водовода” Драгомир Ђурђевић. Од сутра ће питку воду, каже Ђурђевић, добити и већи дио институција попут Основне школа Бранко Ћопић, Гимназије, вртића, Дома здравља… Машинска средња школа неће бити у овом кругу јер добија воду са другог цјевовода, а ОШ Никола Тесла биће спојена на ову мрежу заједно са насељем Запад. На грађане апелују да буду стрпљиви током данашњег дана. – Апелујемо на грађане да имају разумјевања зато штоје могуће да се приликом пуштања воде са Маиног брда због повећаног притиска догоде одређени проблеми. Молимо их да их пријаве, како би их могли ријешти што брже. Због пуштања питке воде у систем и чесма код Црвеног крста биће затворена сат времена, негдје око 10 или 11 часова ујутру – рекао је Ђурђевић. Након ове слиједи друга фаза пушања питке воде у нижу зону града, која се, кажу у Водоводу, очекује до краја октобра.

Прилог (ТВ К3)