У протекла 24 часа на подручју општине Прњавор регистрована су четири лица заражена вирусом корона, док су двије особе старије животне доби код којих је утврђено присуство вируса корона преминуле.

Општински штаб за ванредне ситуације изјављује искрено саучешће породицама преминулих лица.

У данашњем извјештају Института за јавно здравство Републике Српске стоји да су три особе из Прњавора преминуле, што је накнадном провјером утврђено као грешка, јер треће лице није са подручја општине Прњавор.

Према извјештају Хигијенско епидемиолошке службе Дома здравља Прњавор, под здравственим надзором тренутно се налази 215 особа, док су 374 лица опорављена.

Од почетка пандемије, на подручју општине регистрована су 523 лица заражена вирусом корона, док су 22 особе преминуле.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане да буду одговорни и поштују епидемиолошке мјере и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.