Општина Прњавор се и ове године придружила акцији „Спојимо дјецу са Косова и Метохије и Републике Српске“ коју организује Одбор за помоћ Србима Космета уз подршку Министарства просвјете и културе Републике Српске. На подручју општине Прњавор боравиће 50 дјеце из Основне школе „Милун Јакшић“ Бање, као и Основне школе „Радош Тошић“ Осојане, у периоду од 17. до 24. јуна 2017. године. Дјеца су узраста од 10 до 15 година. Општина Прњавор акцију проводи у сарадњи са основним школама са подручја општине. Овим путем позивамо породице (родитеље) са подручја општине Прњавор, чија су дјеца ученици основних школа, да угосте дјецу са Косова и Метохије у наведеном периоду. За све додатне информације, заинтересоване породице (родитељи) могу се обратити директорима основних школа у којима њихова дјеца похађају наставу.