Мјесна заједница Грабик Илова данас обиљежава масла, народни збор посвећен молитви за добре приносе са житних поља. Дружењу је присуствовао и начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић, који је ову прилику искористио да обиђе и асфалтирани прилаз гробљу у овој мјесној заједници. „На овај начин омогућили смо мјештанима Грабик Илове да на данашњи дан пуно лакше и једноставније дођу до мјесног гробља, како би се помолили за спасење душа својих најмилијих. Поред воде са Повелича и асфалтираног локалног пута, ово је трећа ствар која је урађена у Грабик Илови“, рекао је Гатарић.

Богдан Санчанин, предсједник црквеног одбора у Грабик Илови каже да ће за мјештане прилаз гробљу значити много, из разлога што је велики успон на овом путу и приликом транспорта упокојеног, било је јако тешко прићи и љети, а поготово зими. „Ситуација је била таква да нам је приступ гробљу био скоро онемогућен, а укопојеног смо морали носити ручно“, рекао је Санчанин. Он је додао, да им руководство Општине Прњавор на челу са начелником Гатарићем увијек излази у сусрет. „ Све што нам је начелник Гатарић обећао, то је и испунио. Имамо пуно жеља, али не може Општина то све испунити. Нисмо ми једини на подручју општине, али онолико колико могу увијек нам излазе у сусрет“, рекао је Санчанин. Грабик Илова сваке године између Спасовдана и Духова обиљежава масла, завјетну славу села, која се по традицији обиљежава да би по вјеровању принос онога што се посије био увећан. Дружење мјештана организује се на локалитету мјесног гробља, а данашњи вјерски обред водили су свештеници Душко Дринић и Радислав Нунић.