У поводу обиљежавања 24. марта – Дана општине Прњавор, у периоду од 11. до 31. марта биће одржан низ спортских, културних и забавних манифестација. Прва у низу манифестација, Међународни турнир у теквондоу „15. Prnjavor Open“ биће одржан у суботу, 11. марта и недјељу, 12. марта у спортској дворани „Слога“. У сриједу, 15. марта биће одржано литерарно.  такмичење за ученике ОШ „Милош Црњански“ Поточани, док ће у петак, 17. марта у 19:30 часова у Центру за културу бити одржан концерт „Музика за све“, Оркестар гитара „102 гитарске жице“. Субота, 18. март резервисана је за Општинско школско такмичење у одбојци и фудбалу, финалне утакмице за дјечаке и дјевојчице основних школа, које је бити одржано у дворани ОШ „Никола Тесла“ са почетком у 12.00 часова, док ће у Центру за културу у 19:30 часова бити изведена позоришна представа „Ријалити обрачун“. У недјељу, 19. марта са почетком у 19:30 часова у Центру за културу биће одржана смотра фолклора, док ће у понедјељак, 20. марта бити отворена изложба ратних фотографија у организацији Борачке организације општине Прњавор. У Центру за културу у уторак, 21. марта у 19:30 часова биће одржанo књижевно вече, док ће у четвртак, 23. марта бити уприличен концерт „Школе за основно музичко образовање“. У петак, 24. марта у јутарњим сатима биће одржана aкција добровољног давања крви „Дајте крв, спасите живот“, за ученике средњих школа, док ће парастос и полагање вијенаца бити одржано у 12.00 часова на Вучијаку, а у 13.00 часова у Шибовској. Свечана сједница Скупштине општине планирана је за 17.00 часова. У недјељу, 26. марта биће организован традиционални излазак на Мотајицу, а док истог дана у поподневним сатима биће организован и маскенбал за дјецу. У уторак, 28. марта и сриједу, 29. марта биће организоване позоришне представе за ученике основних и средњих школа. Програм обиљежавања Дана општине ове године затвориће 18. Међународна улична трка „Прњавор 2017“, која ће бити одржана у петак, 31. марта са почетком у 13:30 часова. Из Организационог одбора за прославу Дана општине позивају грађане да својим присуством увеличају наведене манифестације, те напомињу да је улаз бесплатан.