У мјесној заједници Околица асфалтирана је дионица пута дужине 400 метара и ширине 4 метра. Из буџета општине за ове активности издвојена су средства у износу од 35.000 КМ. „Веома битна ствар је да поред мјештана Околице, који ће сада имати пуно бржу комуникацију и више неће имати проблема са прашином, далеко  бољу комуникацију ће имати и наши суграђани у Мравици и Гаљиповцима, који овај пут такође користе као комуникацију до града“, рекао је начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић. Начелник Гатарић је нагласио да су ово активности планиране програмом изградње и реконструкције инфраструктурних објеката, који је локални парламент усвојио још у децембру мјесецу прошле године. „Ове активности се проводе у складу са програмом, а након проведеног поступка јавних набавки, тако да нису истините приче да су ово предизборни асфалти“, рекао је Гатарић. Бранко Декет, одборник у локалном парламенту је истакао да је локална власт обећала грађанима да ће асфалтирати овај дио локалног пута у Околици и да је то обећање у свом мандату и испунила. „Дато обећање смо и испунили и желим да се захвалим начелнику Гатарићу и Скупштини општине што су препознали проблем мјештана Околице и исти ријешили“, рекао је Декет. Мјештани Околице не крију задовољство проведеним активностима и наглашавају да су сада створени сви услови за останак на овом подручју, нарочито ако се узме чињеница да на овом подручју има 16 дјеце испод 15 година.