Предсједник Републике Српске Милорад Додик и премијер Жељка Цвијановић били су гости на свечаности у Мјесној заједници Грабик Илова у Прњавору која је уприличена поводом асфалтирања дионице пута која је ово село спојила са центром општине.

Додик је подсјетио да је отворена и савремена кружна раскрсница на улазу у град у коју је уложено 418.000 КМ.”Намјеравамо да идемо даље. Влада Републике Српске је била веома осјетљива према захтјевима који долазе из Прњавора и желимо да заједно прославимо сваки успјех”, рекао је Додик новинарима у Прњавору.Он је истакао да подржава начелника општине Прњавор Дарка Томаша јер квалитетно ради свој посао.Томаш је нагласио да је Влада у ово село уложила знатна средства, посебно ако се узме у обзир градња водовода.”У овом дијелу општине уложено је 5,7 милиона КМ у рјешавање питања водоснабдијевања, а значајан дио средстава је отишао управо у Грабик Илову. Ово је прилика да се захвалимо Влади и предсједнику за све што су учинили за овај крај”, рекао је Томаш.Он је напоменуо да је у току асфалтирање још два путна правца, у мјесним заједницама Смртићи и Гаљиповци, као и да се то ради уз помоћ и подршку Владе Српске.”Ове године вриједност инвестиција на подручју општине је већа од четири милиона КМ, што је импозантна цифра која ће свакако довести до већег развоја наше локалне заједнице”, поручио је Томаш.

СРНА