Opštinska uprava opštine Prnjavor u saradnji sa Ministarstvom za porodicu, omladinu i sport Republike Srpske, u subotu 30. juna, u parku kod Centra za kulturu,  organizuje manifestaciju pod nazivom „Konferencija beba“.

Program počinje u 18:00 časova, kada će roditelji moći registrovati bebe rođene u periodu od 2. jula 2017. godine do 29. juna 2018. godine. Prilikom registracije potrebno je pokazati na uvid rodni list ili neki drugi dokaz o starosti djeteta.

U 18:30 časova slijedi obraćanje organizatora, te zabavni i takmičarski dio programa. Tate beba će se takmičiti u presvlačenju pelena, a bebe u puzanju. Prijatelji „Konferencije beba“, kompanije „Leburić komerc“ i „Bebi šop“, obezbijedili su poklone za pobjednike u takmičenjima. Za učešće u takmičenju tata u presvlačenju pelena potrebno je pripremiti dječija kolica.

Na kraju manifestacije biće izabrano tročlano predsjedništvo, koje čini najmlađa, najstarija i beba sa najviše braće i sestara. Novčane nagrade za najbebe uručiće načelnik opštine Prnjavor.

U slučaju loših vremenskih prilika, manifestacija će biti održana u Centru za kulturu.