Одјељење за пољопривреду, водопривреду и шумарство Општинске управе општине Прњавор и Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске подсјећају пољопривреднике да 15. маја истиче рок за ажурирање података у Регистру пољопривредних газдинстава и Регистру корисника подстицајних средстава за развој пољопривреде и села у Републици Српској.

Уписом и ажурирањем података у Регистру пољопривредници остварују право на кориштење новчаних подстицаја за развој пољопривреде и села, те због тога из Министарства још једном апелују на све пољопривреднике да што прије ажурирају податке о својим газдинствима у АПИФ-у.

Пољопривредна газдинства уписана у Регистар газдинстава сваке године, од 1. јануара до 15. маја, обавезно пријављују надлежној организационој јединици АПИФ-а податке о:

• начину коришћења регистрованог земљишног посједа, тј. податке о засијаним, односно засађеним пољопривредним културама на регистрованом пољопривредном земљишту и
  • врстама и тренутном бројном стању сточног фонда.

Ово прописује Уредба о упису у Регистар, а упис и вођење регистра обавља Агенција за посредничке, информатичке и финансијске услуге (АПИФ). Упис у Регистар газдинстава или у Регистар корисника добровољан је и бесплатан.

Породично газдинство уписује се у Регистар газдинстава као комерцијално или као некомерцијално газдинство.

За све додатне информације пољопривредници могу се обратити у канцеларије Одјељења или путем контакт телефона 051/660-860.