Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас телефонску сједницу на којој је закључено, да је у  протекла 24 часа регистрована једна особа заражена вирусом корона. Под здравственим надзором тренутно се налазe 52 особe.

У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, до 28. септембра 2020. године на снази остаје забрана свих јавних окупљања у групама већим од 50 лица, а радно вријеме угоститељских објеката ограничава се на период од 6.00 до 24.00 часа.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане да буду одговорни и поштују епидемиолошке мјере и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.

Од почетка пандемије, на подручју општине регистрованo je 207 особа заражених вирусом корона, док је 174 лица опорављено.