Општински штаб за ванредне ситуације одржао је данас телефонску сједницу на којој је закључено, да је у протекла 24 часа регистровано пет новозаражених лица. Три особе су мушког пола, двије старије и једна млађе животне доби. Двије новозаражене женске особе су средње и млађе животне доби. Већина новозаражених је боравила у кућној изолацији.

Под здравственим надзором тренутно се налазе 133 особе.

У складу са закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, до 17. августа 2020. године радно вријеме угоститељских објеката за исхрану и пиће остаје ограничено до 23.00 часа, а на снази остаје и забрана свих јавних окупљања у групама већим од 50 лица.

Општински штаб за ванредне ситуације апелује на грађане, да и даље поштују хигијенске мјере и препоруке Института за јавно здравство Републике Српске.

Од почетка пандемије, на подручју општине регистрованo je 135 особа заражених вирусом корона, док је 57 лица опорављено.